Class Presidents

Robert E. Albus ’68
Otto Alden ’42
Cornelius Alexander IV ’56
Elbern H. Alkire Jr. ’58
Caron B. Anderson ’73
Kelly E. Barrows ’06
John C. Becica ’69
Alexis J. Belladonna ’93
Laurie Gormley Broderick ’92
Robert S. Brodie Jr. ’60
Jacqueline Gowdy Bruce ’11
David A. Cheney ’98
Donald B. Chubb ’50
James A. Curnal ’76
Martha Shane Dicker ’84
Thomas A. DiGiovanni ’96
Ronald C. Diment ’71
Ralph O. Doederlein Sr. ’55
Frank M. Downing ’51
Wendy Furrer Egan ’94
Arthur P. Ernst Jr. ’09
Edwin H. Feather Jr. ’59
Antonio F. Fernandez ’81
Alan FitzGibbon ’53
James C. Giudice ’63
Erin Bass Goldberg ’89
Lee M. Goldfarb ’05
Matthew K. Grandon ’12
Warren O. Groves ’48
Meghan J. Hargrave ’07
Thomas P. Heard ’91
Joan Dowgin Hilovsky ’82
Karen L. Hughes ’95
Rebecca Price Janney ’80
Alex L. Karapetian ’04
Amanda Alpert Knight ’99
Kimberly A. Leary ’97
Barbara Levy ’77
Catherine M. Lomanto ’15
Edward A. McNally ’65
Matthew J. Mezger ’13
Clifford C. Michaels ’02
Morgan Albus Mooney ’03
Joseph C. Nyce ’61
Walter Oechsle ’57
Ronald E. Philipp ’54
Bradford C. Pierce ’66
Gary R. Platt ’70
Michael E. Prisco ’14
Jeffrey R. Purdon ’83
Carolyn R. Romney ’08
David R. Rose Jr. ’88
Rhoda C. Rothkopf ’74
Jeffrey Ruthizer ’62
Joshua W. Ruthizer ’00
Laurie B. Samet ’79
Charles F. Smith Jr. ’85
Charles M. Snyder ’78
James H. Somers Jr. ’90
Sean P. Steigerwalt ’87
William Vonroth Jr. ’67
Jennifer Van Cleef Wilke ’92
Harrison W. Wright ’49
James G. Wright ’75
Edward C. Yakobitis Jr. ’72
Jeffrey D. Zimmer ’10

Class Correspondents

Edward I. Ackerman ’87
Sara D. Bowman ’07
Irving S. Bravman ’50
Frederick D. Brown Jr. ’89
Michael D. Browne ’83
Edward B. Brunswick ’58
Kent R. Buzard ’78
Tarin Decembrino Cataldo ’98
Thomas A. Coughlin ’52
Christine Socha Czapek ’02
D. Frederick Day ’63
Edward K. DeHope ’74
Laura Isken Doyle ’81
Gordon R. Evans ’64
Elizabeth Huston Fadem ’76
Thomas J. Feehan Jr. ’79
Leon H. Fox Jr. ’53
Mara W. Friedman ’94
Marie A. Garofalo ’10
Lawrence M. Gasda ’73
Marshall Jay Gluck ’65
Arthur H. Goldsmith ’71
Eric S. Goll ’97
Evan R. Gooberman ’13
Glenn Erb Grube ’57
Paul C. Hackett III ’86
Carol Pescatore Harpster ’75
Susan J. Harris ’76
H. Eugene Harrison ’54
Rodman R. Heckman III ’66
Douglas A. Hobby ’61
Stan G. Horowitz ’93
Harvey H. Hunerberg ’48
Timothy R. Hylan ’88
Paige O. Ingelsby ’01
Robert W. B. Johnston ’42
Francis T. Julia Jr. ’72
Barbara B. Kalavik ’79
Sandy Kazinski ’85
Richard H. Knox ’51
Susan Sheehan Lee ’80
Michael H. LeWitt ’70
Diane Pisseri Lindemann ’00
Michael Margello ’77
Catherine Hobby McBride ’05
Robert J. Meindl Jr. ’82
Elizabeth R. Miller ’15
Rev. Donald L. Mitchell ’56
Rebecca A. Mohler ’11
Michael L. Mouber ’69
Joshua B. Nelson ’96
Merri Lee Newby ’91
Anthony F. Noto ’41
Pamela Perez-McCall ’99
Howard S. Rednor ’68
Sophie E. Richards ’14
Henry D. Ryder ’67
David C. Saalfrank Sr. ’60
Victoria L. Salemi ’95
Frank M. Sarubbi ’62
Liza L. Schwager ’03
Rachel Gordon Skrzypczak ’92
Glenn C. Slavin ’84
Norbert F. Smith ’59
Paul E. Sommers ’09
Peter T. Standbridge ’55
Lauren A. Steinitz ’08
Michael Alan Stillman ’63
Eiko Suzuki ’06
Jillian M. Ventresca ’04
Sarah J. Welsh-Huggins ’12
Marguerite V. White ’89

Class Web Page Administrators

Edward I. Ackerman ’87
Elbern H. Alkire Jr. ’58
Jessica C. Aston ’11
John C. Becica ’69
Tracey Long Berton ’94
Irving S. Bravman ’50
J. Gary Caputi ’75
Adriana M. Casey ’99
Christine Socha Czapek ’02
Michael S. De Lisi ’03
Ivy L. Dewitt ’14
Jennifer Padgett Ferrie ’99
Lauren E. Firth ’12
Robert A. Follett ’09
Frank R. Giannelli III ’07
Brandon S. Gold ’10
Thomas L. Greenbaum ’64
Rodman R. Heckman III ’66
Frank V. Hermann ’59
Maureen Rafferty Hopper ’98
Christopher M. Jones ’13
Francis T. Julia Jr. ’72
Jay H. Krall ’74
Melinda Kwasnik Kraus ’78
Audrey Twyman Langan ’96
Stefan J. McVeigh ’08
William L. Messick ’68
L. Steven Minkel ’63
Marybeth A. O’Connor ’15
Vincent J. Petitto ’89
Henry D. Ryder ’67
Victoria L. Salemi ’95
Laurie B. Samet ’79
Roger L. Weinreb ’71

Reunion Chairs

Caron B. Anderson ’73
Nicholas J. Azzolina ’67
TarynAnn H. Barry ’09
Ann Shellenberger Bell ’76
Richard S. Beltram ’73
Taryn E. Boland ’99
J. Richard Booth ’60
Jeffrey P. Brown ’64
Bonnie Butler ’79
Martha Smith Byrd ’87
Lauren Fisher Cote ’07
Melanie N. Cybriwsky ’12
Cynthia Morgenstern Daly ’91
David J. DeVries ’66
Douglas K. Easterly ’84
Jordan Engelman ’59
Daniel T. Everett ’80
Tracy Kirwan Fay ’02
Abigail E. Floyd-Jones ’14
Bruce L. Forbes ’59
Elizabeth C. Freebairn ’88
Theresa Heaney Galla ’83
John W. Galson Jr. ’66
Ronald A. Garfunkel ’63
Alan C. Good Jr. ’78
Joseph P. Grimes ’74
Nicholas M. Groch ’01
Glenn Erb Grube ’57
Allison Stagaard Hackett ’00
H. Eugene Harrison ’54
Stephanie A. Hayes ’94
Amy Giacobone Healy ’04
Rachel L. Hollander ’11
Ellen L. Hughes ’13
James Hummerstone ’86
Stuart N. Hutchison III ’65
Kathleen Garvey Kennedy ’77
Robert V. Kiser ’74
Richard H. Knox ’51
Stephen H. Konya ’96
John G. Krah ’75
William M. Kurtz ’58
Catherine Moran Lippman ’91
Barbara Felter Liptak ’79
Gianna M. Locascio ’00
William Lockett Jr. ’48
Amanda L. Lukof ’08
James R. Madara ’50
Michael Margello ’77
William M. McCartan ’82
Michael T. McClintock ’71
Erin C. McKan ’05
Michele Kaplan McMillan ’97
William L. Messick ’68
Rev. Donald L. Mitchell ’56
James M. Montgomery Jr. ’62
Daniel E. Moore ’75
H. David Moore Jr. ’53
Nicole Magnant Morrissey ’98
Philip F. Noto ’72
Christine O’Hea Pitluk ’92
Gerardette Landy Rago ’85
Gabriel M. Rivera ’10
Daniel B. Rockafellow ’81
Forrest L. Schaffer ’55
James S. Sorrentino ’61
David B. Spencer ’67
Melissa J. Spitz ’06
John L. Squarcia ’69
Mark Suffredini ’93
Carol Coffey Tarsa ’78
Susan B. Tischler ’76
Bruce A. Vakiener ’62
M. Katherine Van Cleef ’89
Ellen Poriles Weiler ’83
Marguerite V. White ’89
Wynne A. Whitman ’86
Abigail M. Williams ’15
Alison Ahart Williams ’03
Nancy Edgar Winkler ’77
Siobhan Crann Winograd ’95
Gordon E. Wright ’56

* = deceased